Στάση... Ανόβερο για την Μπάγερν!

Στο... γρουσούζικο 13 σταμάτησε το αήττητο σερί (Ευρώπη και Γερμανία) της Μπάγερν, που υπέστη τη δεύτερη ήττα της στην Bundesliga, 1-2 από το Ανόβερο.

Καθοριστική για την εξέλιξη της αναμέτρησης ήταν η αποβολή του Μπόατενγκ στο 28ο λεπτό κι ενώ η Μπάγερν ήταν ήδη πίσω στο σκορ με 0-1 (Αμπντελάουε στο 22' με πέναλτι).

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι στρίμωξαν ακόμα περισσότερο τους Βαυαρούς, πετυχαίνοντας και δεύτερο γκολ

με τον Πάντερ.

Στο 63' αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία, με τον Τσερούντολο να αποβάλλεται, αλλά το μόνο που κατάφερε η Μπάγερν ήταν να μειώσει σε 1-2 στο 83' με τον 18χρονο Αλάμπα.

Οι Βαυαροί παραμένουν στην κορυφή, παρά την ήττα τους, ωστόσο η διαφορά τους από τη 2η Ντόρτμουντ μειώθηκε στους 3 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Παρασκευή 21/10
Αουγκσμπουργκ - Βέρντερ 1-1 (49' Μπελινγκχάουζεν, 68' Πιζάρο)

Σάββατο 22/10
Ντόρτμουντ - Κολονία 5-0 (7' Καγκάβα, 25' Σμέλτζερ, 44', 50' Λεβαντόφκσι, 66' Κελ)
Χέρτα - Μάιντζ 0-0
Χοφενχάιμ - Γκλάντμπαχ 1-0 (56' Ιμπίσεβιτς)
Καϊζερσλάουτερν - Φράιμπουργκ 1-0 (75' Σέχτερ)
Νυρεμβέργη - Στουτγγαρδη 2-2 (9' Σίμονς, 71' Βόλσιντ - 61' Κουζμάνοβιτς)
Αμβούργο - Βόλφσμπουργκ (56' Πέτριτς - 2' Μάντζουκιτς)