"Καθάρισε" ο Βαν ντερ Βαρτ για την Τότεναμ, που πέρασε νικηφόρα από το Μπλάκμπερν

Με δύο γκολ του Ράφαελ Βαν ντερ Βαρτ, η Τότεναμ πέρασε νικηφόρα (2-1) από την έδρα της Μπλάμπερν.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ για το Europa League πρόσθεσε ακόμη τρεις βαθμούς στην συγκομιδή της και ανέβηκε ακόμα περισσότερο στην βαθμολογία, σε αντίθεση με την Μπλάκμπερν, που παρέμεινε ουραγός στον βαθμολογικό πίνακα.

Με την συμπλήρωση 15 λεπτών αγώνα, ο Ράφαελ Βαν ντερ Βαρτ άνοιξε το σκορ για τα "σπιρούνια", όμως η απάντηση των "ρόδων" ήταν άμεση, αφού στο 27ο λεπτό, ο Μάουρο Φόρμικα, έφερε το ματς στα ίσια (1-1), που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ωστόσο, με την έναρξη της επανάληψης, ο Βαν ντερ Βαρτ βρήκε εκ νέου το δρόμο προς τα δίχτυα και συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό, δίνοντας τη νίκη στην Τότεναμ.