Μπορούσια Ντόρτμουντ – Μάιντς 1-1: Νέα “γκέλα” και αποδοκιμασίες στο “Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ” (highlights)

Για έκτο συνεχόμενο παιχνίδι σε Γερμανία και Ευρώπη, η Μπορούσια Ντόρτμουντ έμεινε χωρίς νίκη, καθώς η ομάδα του Έντιν Τέρζιτς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Μάιντς σε ματς για τη 16η αγωνιστική της Bundesliga.

Δύο δοκάρια και σωρεία ευκαιριών είχε στο πρώτο ημίωρο η Μπορούσια Ντόρτμουντ, ο Γιούλιαν Μπραντ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 29ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ, ισοφάρισε στο 43ο λεπτό ο Σεπ Φαν ντεν Μπεργκ.

“Εξαφανισμένη” η Ντόρμουντ στο δεύτερο ημίχρονο, πρωταγωνίστρια στο γήπεδο η Μάιντς, η οποία “άγγιξε” την ανατροπή.

Πλέον η Μπορούσια Ντόρτμουντ βρίσκεται 12 βαθμούς μακριά από την κορυφή και την πρωτοπόρο Μπάγερ Λεβερκούζεν, “ξέφυγε” από την επικίνδυνη ζώνη η 15η Μάιντς.