«Ξέσπασμα» των Μπλουζ στο Σαν Χοσέ

Οι Σέιντ Λούις Μπλουζ κέρδισαν με 4-2 εκτός έδρας τους Σαν Χοσέ Σαρκς και συμπλήρωσαν τέσσερις βαθμούς σε ισάριθμα παιχνίδια.

Δύο λεπτά και 37 δευτερόλεπτα έπειτα από την έναρξη του αγώνα ο Matt D’ Agostini, αλλά οι «καρχαρίες» πήραν το προβάδισμα μέχρι τα μέσα της δεύτερης περιόδου. Οι Michael Handzus και Brent Burns πέτυχαν την ανατροπή, αλλά στην τρίτη περίοδο ο Thomas Greiss δέχθηκε δύο γκολ και παραχώρησε τους δύο βαθμούς

στους «μπλε».

Πρέπει να σημειωθεί ότι ο προαναφερόμενος γκολκίπερ αντιμετώπισε συνολικά 19 σουτ, εκ των οποίων σταμάτησε μόλις τα 16. Από την άλλη, ο Brian Elliott κατέγραψε 34 αποκρούσεις!

Το 3-2 σημειώθηκε με τέρματα των Kent Huskins και Alex Steen, ενώ o David Backes σκόραρε σε ανυπεράσπιστη εστία στα τελευταία δευτερόλεπτα. Με αυτό τον τρόπο και με «ήρωα» τον Elliott, οι Μπλουζ έφθασαν στους τέσσερις βαθμούς, ενώ οι «καρχαρίες» έμειναν στους δύο.