Στην κορυφή τα «αστέρια»

Οι Ντάλας Σταρς διατηρήθηκαν στην κορυφή της δυτικής περιφέρειας του NHL, έστω με ένα παραπάνω αγώνα, αφού κέρδισαν με 4-2 τους Κολομπους Μπλου Τζάκετς.

Τα «αστέρια» έμειναν πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς εξαιτίας γκολ του Vinny Prospal σε power play των φιλοξενουμένων. Ο Brendan Morrow ισοφάρισε στα μέσα της πρώτης

περιόδου, αλλά ο Alexandre Giroux έδωσε πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του Κολόμπους στο 73ο δευτερόλεπτο της δεύτερης περιόδου.

Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Loui Eriksson ισοφάρισε σε 2-2. Στην τρίτη περίοδο η φανερή ανωτερότητα των Σταρς εκφράστηκε και στο σκορ, αφού ο Sheldon Souray έδωσε γρήγορα το προβάδισμα στους γηπεδούχους και ο Michael Ryder πρόσφερε διαφορά δύο τερμάτων έξι λεπτά πριν την λήξη.

Το 4-2 δεν άλλαξε και ο σύλλογος του Ντάλας «ανέβηκε» στους οκτώ βαθμούς σε πέντε ματς. Από την πλευρά τους, οι Μπλου Τζάκετς έμειναν χωρίς νίκη, αλλά έχουν έναν βαθμό σε πέντε αγώνες.