Κατέρρευσε μέσα στο court ο Κουν! – VIDEO

Ένα απίστευτο περιστατικό συνέβη κατά τη διάρκεια της συγκλονιστικής αναμέτρησης μεταξύ του Μίσα Ζβέρεφ και του Νίκολα Κουν στον 1ο γύρο του Miami Masters την Τετάρτη.

Ο 18χρονος Ισπανός, με Αυστριακές ρίζες, κατέρρευσε στην κυριολεξία στο 5ο game του καθοριστικού σετ (6-4, 5-7, 2-2), αδυνατώντας να ξεπεράσει την κούραση και τις κράμπες στα πόδια του!

Προηγουμένως, είχε καταφέρει να ανατρέψει το προβάδισμα

με break του Μίσα Ζβέρεφ στο εναρκτήριο σετ, ωστόσο δεν εκμεταλλεύτηκε το προβάδισμα με 5-2 games στο 2ο αλλά και τις πολλές ευκαιρίες που είχε για να τελειώσει το ματς!

Συνολικά, ο Κουν είχε 8 match points στο 2ο σετ (πέντε σερβίροντας στο 5-2 για να κλείσει το ματς και άλλες τρία σερβίροντας στο 5-4)!

Ο Ζβέρεφ, με τρία συνεχόμενα breaks και πέντε κερδισμένα games, ολοκλήρωσε μια επική ανατροπή στο 2ο σετ και ανάγκασε τον νεαρότερο αντίπαλό του σε απόσυρση, μετά την κατάρρευσή του στο court.

Έτσι, ο 31χρονος Γερμανός έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί των 11 συνεχόμενων ηττών στο ATP Tour, έστω και με έναν τρόπο που δεν θα ήθελε να συμβεί.

Ο Νίκολα Κουν έφυγε υποβασταζόμενος από το γήπεδο, ξεσπώντας σε κλάματα στον ώμο του φυσιοθεραπευτή.