Πέρασε και από τη Βαλένθια η Ρεάλ

Επειτα από ένα συναρπαστικό ματς, η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε με 3-2 από την έδρα της Βαλένθια και διατήρησε το +3 από την Μπαρτσελόνα.

Η Ρεάλ μπήκε από νωρίς στη θέση του οδηγού, καθώς στο 20ο λεπτό, ο Καρίμ Μπενζεμά έκανε το 1-0. Με αυτό το σκορ ολοκληρώθηκε και το ημίχρονο, ενώ το ίδιο σκορ υπήρχε στο ματς μέχρι και το 72ο λεπτό.

Από εκεί κι έπειτα, όμως, το ματς απέκτησε μία άγρια ομορφιά και μέχρι το σφύριγμα της λήξης σημειώθηκαν συνολικά τέσσερα γκολ!

Στο 72` ο Σέρχιο Ράμος έκανε το 2-0 για τη Ρεάλ,

αλλά η Βαλένθια ξαναμπήκε στο ματς με τον Σολδάδο στο 75`.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο απάντησε στο 79` κάνοντας το 3-1, αλλά και πάλι η Βαλένθια δεν το έβαλε κάτω!

Με νέο γκολ στο 83` ο Σολδάδο έδωσε ιδιαίτερο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Τελικά, όμως, οι Νυχτερίδες δεν κατάφεραν να κλέψουν βαθμούς από τη Ρεάλ, που έφυγε με το τρίποντο και διατήρησε την πρώτη θέση στο βαθμολογικό πίνακα.