Aνέβηκε 5η η Λίβερπουλ με το 2-0 επί της Γουέστ Μπρομ

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Λίβερπουλ, με 2-0 επί της Γουέστ Μπρομ και ανέβηκε στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα του Κένι Νταλκγλίς ευτύχησε να μπει από νωρίς μπροστά στο σκορ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ανταμ, ενώ ο Κάρολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 2-0.

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, καθώς οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και να απειλήσουν τους Κόκκινους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Σάββατο 29/10
Έβερτον

- Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-1 (19' Χαβιέρ Ερνάντες)
Τσέλσι - ’ρσεναλ 3-5 (14' Λάμπαρντ, 45' Τέρι, 80' Μάτα / 36', 85' και 92' Φαν Πέρσι, 49' Αντρέ Σάντος, 55' Γουόλκοτ)
Μάντσεστερ Σίτι-Γουλβς 3-1 (52΄ Τζέκο, 67΄ Κολάροφ, +90΄ Τζόνσον - 75΄πεν. Χαντ)
Νόριτς-Μπλάκμπερν 3-3 (53΄ Μόρισον, 83΄ Τζόνσον, +90΄πεν. Χολτ - 45΄ Χόιλετ, 62΄ Γιακούμπου, 64΄ Σάμπα)
Σάντερλαντ-Αστον Βίλα 2-2 (38΄ Γουϊκαμ, 89΄ Σεσενιόν - 20΄ Πετρόφ, 38΄ Γουϊκαμ)
Σουόνσι-Μπόλτον 3-1 (49΄ Αλεν, 57΄πεν. Σινκλέρ, +90΄ Γκράχαμ - 73΄αυτ. Γκράχαμ)
Γουϊγκαν-Φούλαμ 0-2 (41΄ Ντέμπσι, 87' Ντεμπελέ)
Γουέστ Μπρομ - Λίβερπουλ 0-2 (9` Ανταμ πεν., 45` Κάρολ)