Πρώτη νίκη για τον Πανιώνιο στην Α1, 76-66 τον Ηλυσιακό

Την πρώτη του νίκη στη φετινή Α1 πανηγύρισε ο Πανιώνιος, ο οποίος επικράτησε δύσκολα στη Νέα Σμύρνη του Ηλυσιακού με 76-66.

Οι νεοσμυρνιώτες είχαν το προβάδισμα από την πρώτη περίοδο, ωστόσο, ο Ηλυσιακός ακολουθούσε διαρκώς από κοντά στο σκορ.

Η καλή εμφάνιση του Στέφεσον, όμως, κράτησε τον Πανιώνιο μπροστά

στο σκορ μέχρι το φινάλε, αν και ο Ηλυσιακός έκανε την αντεπίθεσή του στην τελευταία περίοδο.

Η ομάδα των Ιλισίων πλησίασε στους πέντε πόντους (47-52), με τρίποντο του Τόντιτς κι ενώ απέμεναν οκτώ λεπτά για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι. Στη συνέχεια μάλιστα πλησίασε ακόμη περισσότερο (56-58) με βολές του Χατζή, αλλά ο Πανιώνιος ήταν αυτός που είπε την τελευταία λέξη στο ματς.

Στέφεσον και Μπατής απάντησαν στην αντεπίθεση του Ηλυσιακού και χάρισαν τη νίκη στην ομάδα τους με 76-66. Χατζής, Χάρντινγκ και Τόντιτς πάλεψαν για την ομάδα των Ιλισίων, αλλά δεν κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και να κάνουν το δύο στα δύο.