Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ 1-3 ΤΕΛΙΚΟ!

19:09 1/11/2020 - Πηγή: NewsIt

Ο ΠΑΟΚ έπαιξε με τη φωτιά σε όλο το παιχνίδι με τον Παναιτωλικό, αλλά τελικά βρήκε δύο γκολ από το 88′ και μετά, για να πάρει τη νίκη με 3-1.

Ο “Δικέφαλος του Βορρά” προηγήθηκε από νωρίς με τον Σβιντέρσκι, ο οποίος λίγο έλειψε να γίνει μοιραίος στη συνέχεια, αφού έχασε τουλάχιστον δύο μεγάλες ευκαιρίες για ένα ακόμη γκολ. Με τον Ίνγκασον να δίνει “δώρο” ένα πέναλτι μάλιστα (ευστόχησε ο Αγιρίμπι

στο 54′), ο ΠΑΟΚ χρειάστηκε μία φοβερή εκτέλεση φάουλ του Νινούα για να γλιτώσει την… αυτοκτονία, με τον Τσόλακ να διαμορφώνει το τελικό σκορ με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Παρακολουθήστε LIVE το Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ από το Newsit.gr

Ο ΠΑΟΚ επέστρεψε έτσι στις νίκες, ξεκινώντας με το… δεξί τη νέα περίοδο στην ομάδα, με τον Πάμπλο Γκαρσία στον πάγκο του. Ένα ακόμη αρνητικό αποτέλεσμα αντίθετα, για τον Παναιτωλικό, ο οποίος ηττήθηκε και με τον Λουτσιάνο στη θέση του υπηρεσιακού προπονητή, μετά τη λύση της συνεργασίας με τον Χάβο.

To άρθρο Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ 1-3 ΤΕΛΙΚΟ! δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ 1-3 ΤΕΛΙΚΟ,panaitolikos – paok 1-3 teliko