Φοβερός Ζιρού! Περιέγραψε όλο το "βασανιστικό" 10λεπτο στη νέα του θέση

14:19 12/10/2023 - Πηγή: Contra

Σε ήρωα της αναμέτρησης της Τζένοα με την Μίλαν εξελίχθηκε ο Ολιβιέ Ζιρού καθώς εξαιτίας της αποβολής του Μενιάν έκατσε στα τελευταία 10 λεπτά της αναμέτρησης κάτω από τα γκολπόστ των Ροσονέρι.

Ο Γάλλος φορ κατάφερε να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της ομάδας και να κρατήσει το υπέρ της 0-1 ενώ μετά από το τέλος της αναμέτρησης ακολούθησε η αποθέωση από την Μίλαν, η οποία πούλησε μέχρι και φανέλες του Ζιρού με τη στολή τερματοφύλακα, οι οποίες μάλιστα εξαντλήθηκαν μέσα σε λίγες ώρες.

Η εμπειρία που είχε ο Ζιρού στη θέση του

τερματοφύλακα έγινε αντικείμενο συζήτησης και στην αποστολή της εθνικής Γαλλίας με τον σπουδαίο φορ να εξηγεί με κάθε λεπτομέρεια στους προπονητές τερματοφυλάκων της ομάδας τα "ευτράπελα" που του συνέβησαν όσο βρισκόταν στη θέση του γκολκίπερ.

Ο Γάλλος, όπως φαίνεται στο βίντεο, αποκόμισε μώλωπες από χτύπημα που δέχθηκε αλλά είναι ήρεμος που η ομάδα του πήρε την νίκη.