Βιλερμπάν-Βαλένθια 90-77, γαλλικό δώρο για τον Ολυμπιακό (hls)

Βιλερμπάν-Βαλένθια 90-77, γαλλικό δώρο για τον Ολυμπιακό (hls)gripapΠέμ, 01/21/2021 - 23:57

Η ΒΙλερμπάν ήταν εξαιρετική στα τελευταία 15 λεπτά και επιβλήθηκε 90-77 της Βαλένθια, κάνοντας ανέλπιστο δώρο στον Ολυμπιακό, ο οποίος μάχεται για την οχτάδα με τους Ισπανούς.

Το ματς ξεκίνησε νωθρά και για τους 2, με την Βιλερμπάν να αρχίζει να βρίσκει ρυθμό και να κλείνει

το ημίχρονο στο +6, 40-34. Το τρίτο 10λεπτο ξεκίνησε με ισπανικό σερί με την Βαλένθια να ελέγχει και να προηγείται 49-52, 5.25 πριν ολοκληρωθεί η περίοδος.

Τότε η Βιλερμπάν έσβησε τα φώτα. Ακολούθησε ένα εντυπωσιακό επί μέρους σκορ 30-8 και οι Γάλλοι προηγήθηκαν με 19 πόντους, τελειώνοντας το ματς. Η ομάδα του Πάρκερ είχε 4 διψήφιους, με τον Χάουαρντ να κάνει ατομικό ρεκόρ με 17.

Από την άλλη ξεχώρισε ο Καλινιτς, αλλά η Βαλένθια σε όλο το ματς είχε αρνητικό συντελεστή ασίστ-λαθών, ενώ σούταρε τρίποντο με 35%.

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Euroleague - ΜΠΑΣΚΕΤ ASVEL Villeurbanne - Μπάσκετ Valencia - Μπάσκετ Off Off gripap Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ ASVEL Villeurbanne ΔΙΕΘΝΕΙΣ Βιλερμπάν - Βαλένθια: 90-77 (hls) Submitted by ageorgi on Παρ, 01/22/2021 - 00:19 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/VTR_VILLEURBANNE-VALENCIA_21-1-… ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Euroleague Highlights - ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Euroleague - ΜΠΑΣΚΕΤ Off Off Off ΔΙΕΘΝΕΙΣ Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Βιλερμπάν - Βαλένθια για την 21η Αγωνιστική της Euroleague. ΜΠΑΣΚΕΤ ASVEL Villeurbanne - Μπάσκετ Valencia - Μπάσκετ On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η ΒΙλερμπάν ήταν εξαιρετική στα τελευταία 15 λεπτά και επιβλήθηκε 90-77 της Βαλένθια, κάνοντας ανέλπιστο δώρο στον Ολυμπιακό, ο οποίος μάχεται για την οχτάδα με τους Ισπανούς. Article publish on Πέμ, 01/21/2021 - 23:57 Article hide updated date Off Article is longform Off