Βαλένθια - Οσασούνα 1-1: Δεν σηκώνει κεφάλι!

Βαλένθια - Οσασούνα 1-1: Δεν σηκώνει κεφάλι!sdimolitΠέμ, 01/21/2021 - 21:56

Η Βαλένθια δεν κατάφερε να πετύχει δεύτερη διαδοχική νίκη μέσα στο νέο έτος με αποτέλεσμα να παραμείνει στα χαμηλά πατώματα της βαθμολογίας μετά από 19 αγωνιστικές. Ύστερα από την πρόκριση στο κύπελλο εις βάρος της Αλκορκόν (17/1, 0-2), επέστρεψε στα άσχημα αποτελέσματα φέροντας ισοπαλία με την Οσασούνα στο Μεστάγια (1-1).

Ο Αργεντινός επιθετικός Τζόναθαν Καλέρι άνοιξε το σκορ στο φινάλε το ημιχρόνου (0-1, 43ο λεπτό) με το 3ο φετινό του γκολ

, 2ο στο 2021.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χάβι Γκράθια άλλαξε πρόσωπα και τακτική στον αγωνιστικό χώρο βάζοντας φρέσκους ποδοσφαιριστές στην επίθεση με αποτέλεσμα η Βαλένθια να φτάσει έστω και με αυτογκόλ στην ισοφάριση. Ο Ουνάι Γκαρθία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1 στο 69ο λεπτό.

Μόλις μια νίκη στα τελευταία δέκα παιχνίδια πρωταθλήματος (10/1,Βαγιαδολίδ 0-1) μετράει η Βαλένθια που σε τρεις μέρες (24/1) δοκιμάζεται στη Μαδρίτη απέναντι στη πρωτοπόρο Ατλέτικο, ενώ η Οσασούνα επιστρέφει στη Παμπλόνα και υποδέχεται τη Γρανάδα (24/1). Οι ''νυχτερίδες'' βρίσκονται στην 14η του βαθμολογικού πίνακα στη La Liga με 20 πόντους, προτελευταία και 19η η Οσασούνα με 16 βαθμούς.

Βαλένθια (Χάβι Γκράθια): Ντομενέκ, Γκαμπριέλ, Γκαγιά, Ντιακαμπί, Κορέια, Βας, Τσερίσεφ (68' Γκέντες), Σολέρ, Ράτσιτς (58΄ Γκαμέιρο) Γκόμες, Λι (58' Μούσα)

Οσασούνα (Αρασάτε): Ερέρα, Ρονγκάλια, Κρουθ, Ουνάι Γκαρθία, Νάτσο Βιδάλ, Τόρες (75' Ινίγκο Πέρεθ) Λούκας Τορό, Ρούμπεν Γκαρθία (75' Μάνου Σάντσεθ) Χάβι Μαρτίνεθ (75΄Κικε Μπάρχα), Μονκαγιόλα (87' Όιερ), Καλέρι

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Valencia - Ποδόσφαιρο Osasuna - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ La Liga CF Valencia ΙΣΠΑΝΙΑ Η Βαλένθια δεν κατάφερε να πετύχει δεύτερη διαδοχική νίκη μέσα στο νέο έτος με αποτέλεσμα να παραμείνει στα χαμηλά πατώματα της βαθμολογίας (14η) μετά από 19 αγωνιστικές. Article publish on Πέμ, 01/21/2021 - 21:56 Article hide updated date On Article is longform Off