Στο μηδέν η "άδεια" Σάλτσμπουργκ

Η Σάλτσμπουργκ έδειξε να είναι επηρεασμένη από την ήττα της 3-0 από τη Νάπολι μεσοβδόμαδα για το Γιουρόπα Λιγκ και έμεινε ισόπαλη χωρίς γκολ στο παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής της αυστριακής Μπούντεσλιγκα με την Στουρμ Γκρατς.

Η ομάδα του Μάρκο Ρόσε είχε σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τον Ιάπωνα Μιναμίνο και οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Έζε, αλλά κανείς δεν κατάφερε να παραβιάσει την αντίπαλη εστία.

Το δεύτερο μέρος ήταν χειρότερο ποιοτικά με τις δύο ομάδες να μην καταφέρνουν να δημιουργήσουν επιθετικά. Η Σάλτσμπουργκ είχε χρυσή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 74ο λεπτό με τον Μουνάς Νταμπούρ (είχε περάσει λίγο πριν σαν αλλαγή) από το σημείο του πέναλτι, όμως ο Ισραηλινός φορ εκτέλεσε αλά Πανένκα και η μπάλα πέρασε ψηλά εκτός εστίας!