Η “αστραπή” νίκησε τα δεύτερα των “ελαφιών” (photo)

Οι Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ νίκησαν 127-116 τους Μιλγουόκι Μπακς, εκτός έδρας και έφτασαν τις 49 νίκες την εφετινή σεζόν στο ΝΒΑ. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Ντένις Σρέντερ, ο οποίος σημείωσε 32 πόντους σε 39,51 λεπτά συμμετοχής. Ο Ράσελ Ουέστμπρουκ σημείωσε ένα ακόμα triple double, καθώς είχε 15 πόντους, 17 ασίστ και έντεκα ριμπάουντ, σε 36,28 λεπτά συμμετοχής. Ο Τζέραμι Γκραντ σταμάτησε στους 28 πόντους για τους φιλοξενούμενους,
ενώ ο Μαρκίφ Μόρις σημείωσε double double με δώδεκα πόντους και δέκα ριμπάουντ.

Από την άλλη πλευρά, ο Τιμ Φρέιζερ σημείωσε double double με 29 πόντους και 13 ασίστ. Double double και για τον Μπόνζι Κόλσον, ο οποίος είχε 21 πόντους και δέκα ριμπάουντ. Στους 21 πόντους και ο Κρις Μίντλετον, ενώ ο Ντι Τζέι Ουίλσον σημείωσε double double με 18 πόντους και 17 ριμπάουντ. Δεν αγωνίστηκε στη συγκεκριμένη αναμέτρηση ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, προκειμένου να πάρει ανάσες, εν όψει των play off και να ξεπεράσει τις ενοχλήσεις που τον ταλαιπωρούν.

Αυτή ήταν η 49η εφετινή νίκη της “αστραπής” σε σύνολο 82 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο (49-33), ενώ τα “ελάφια” γνώρισαν την 22η εφετινή τους ήττα, επίσης σε σύνολο 82 αναμετρήσεων (60-22).

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 21, Ιλιασόβα 4, Ουίλσον 18, Κόλσον 21, Φρέιζερ 29, Μπράουν 7, Κόναγκτον 12, Χιλ 4

Θάντερ: Φέργκουσον 11, Γκραντ 28, Άνταμς 4, Σρέντερ 32, Ουέστμπρουκ 15, Νόελ 2, Φέλτον 12, Μόρις 12, Ναντέρ 11,