Η ανατροπή της σεζόν σε επτά λεπτά! (video)

Σε ένα ματς με τέσσερα πέναλτι και πέντε γκολ στο δέυτερο ημίχρονο, η Λιλ πέτυχε την ανατροπή της σεζόν και από 2-0 στο 56' χρειάστηκε μόλις επτά λεπτά για να φύγει νικήτρια από την έδρα της Ναντ!

Πέναλτι του Κάρλος στον Μπαμπά στο 28', χρήση βίντεο και ακύρωση για οφσάιντ στον Ρεμί, στην εκκίνηση της προσπάθειάς του να πασάρει στον Μπαμπά!

Πέναλτι του Φόντε στον Τουρέ στο 51', χρήση βίντεο και 1-0 ο Εϊσερίκ στο 54'.

Σέντρα Φάμπιο και ωραία κεφαλιά Κουλιμπαλί
για το 2-0 στο 56', σε τέσσερα λεπτά!

Στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα στην περιοχή μετά την εισόδό του στο ματς, ο Λεάο μειώνει2-1 στο 62'.

Πέναλτι ο Φάμπιο στον Πέπε, χρήση βίντεο και 2-2 ο Πέπε με το 18ο γκολ στη σεζόν στο 68'!

Τρομερή προσπάθεια Πέπε, προσπερνάει τον Παλουά που ελέγχει τη φάση και πασάρει στον Μπαμπά για το 2-3 στο 69'!

Πέναλτι του Τσελίκ στον Εϊσερίκ, χρήση βίντεο και άστοχη εκτέλεση του Εϊσερίκ στο 82'!

Ματς-μύθος στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς τελική στην εστία στο πρώτο. Με αυτή τη νίκη η Λιλ είναι στο +4 από τη Λιον στη μάχη της δεύτερης θέσης.