Διπλό το Λαύριο μέσα στο Ρέθυμνο

Το Λαύριο έκανε μεγάλο διπλό μέσα στο Ρέθυμνο επικρατώντας με 77-72, σημειώνοντας έτσι την πρώτη νίκη του στο πρωτάθλημα της Basket League.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος και κρίθηκε στα τελευταία λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 7/17 τρίποντα και 19/45 δίποντα.

Πρώτος σκόρερ για το Λαύριο ήταν ο Δημήτρης Κακλαμανάκης με 13 πόντους ενώ από 11 πρόσθεσαν οι Λούντζης, Κουζέλογλου και Λαμπ.

Για τους γηπεδούχους όλα τα λεφτά ήταν ο Στίβεν Μπαρτ που σημείωσε 25 πόντους και ήταν μια διαρκής απειλή στην επίθεση. Το Ρέθυμνο προηγήθηκε με 17-10 στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά δεν είχε συνέχεια στο παιχνίδι του.

Στήριγμα του Μπαρτ στην επίθεση ήταν με 17 πόντους ο Μπρέισι-Ντέιβις αλλά από εκεί και μετά ουδείς ουσιαστικά βοήθησε σε σταθερή βάση.

Το Ρέθυμνο είχε 18/40 δίποντα και 9/25 τρίποντα.