ΑΕΚ - Άρης 84-67: Πήρε εύκολα το "κιτρινόμαυρο" ντέρμπι (hls)

ΑΕΚ - Άρης 84-67: Πήρε εύκολα το "κιτρινόμαυρο" ντέρμπι (hls)antoniamath11Κυρ, 12/20/2020 - 19:02

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Άρης με την συμπαγή άμυνα του άφησε πίσω στο σκορ την ΑΕΚ. Όμως το τιμ του Σάββα Καμπερίδη, άρχισε να χαλαρώνει στην επόμενη περίοδο με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με τους "κιτρινομαυρους" του Ηλία Παπαθεοδώρου να είναι μπροστά στο σκορ με 42-31.

Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου η ΑΕΚ

συνέχιζε να μαζεύει πόντους και η διαφορά με τους φιλοξενούμενους παρέμενε σε διψήφιο αριθμό. Μάλιστα η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να είναι στο +15 (63-48). Το παιχνίδι τελείωσε με σκορ 84-67 υπέρ των γηπεδούχων.

Η Βαθμολογία:

Ο Άρης ύστερα από 7 παιχνίδια στο ελληνικό πρωτάθλημα μπάσκετ έχει 9 βαθμούς.

Αντίθετα η ΑΕΚ έχει τον ίδιο αριθμό αγώνων και 14 βαθμούς στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Τα δεκάλεπτα:
15-16, 42-31, 63-48, 84-67

Οι καλύτερες στιγμές από την αναμέτρηση:

ΕΛΛΑΔΑ - Basket League - ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΕΚ - Μπάσκετ 'Αρης - Μπάσκετ Off Off Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΕΚ ΕΛΛΑΔΑ Η ΑΕΚ επικράτησε με 84-67 επί του Άρη, στο πλαίσιο της 8ης αγωιστικής για την Basket League και πήρε τους βαθμούς και τους πρώτους βαθμούς.
Article publish on Κυρ, 12/20/2020 - 19:02 Article hide updated date On Article is longform Off