Ligue 1: Τα στιγμιότυπα της 27ης αγωνιστικής (hls)

Ligue 1: Τα στιγμιότυπα της 27ης αγωνιστικής (hls) ndaoutisΔευ, 03/01/2021 - 00:29

Ισόπαλο χωρίς νικητή (1-1) ολοκληρώθηκε το παιχνίδι Μαρσέϊγ - Λυών, με το οποίο έπεσε η αυλαία της 27ης αγωνιστικής στη Liegue 1.

Ντιζόν-Παρί Σεν Ζερμέν 0-4

Η ΠΣΖ δεν είχε περιθώρια

απώλειας και φρόντισε να το καταστήσει σαφές στη Ντιζόν από την αρχή του ματς. Το τελικό 4-0 αντικατοπτρίζει εμφατικά τη διαφορά των δύο ομάδων στο γήπεδο

Μπορντό-Μετς 1-2

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η Μετς (hls)
Παρότι προηγήθηκε μόλις στο 13ο λεπτό, η Μπορντό έμεινε για 6ο ματς χωρίς νίκη. Η Μετς διέκοψε με ανατροπή το αρνητικό σερί 15 αγώνων χωρίς νίκη κόντρα στους "γιρονδίνους"

Ρεν-Νις 1-2

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε η Νις μετά τη σπουδαία της νίκη στο «Ροαζόν Παρκ» επί της επίσης παραπαίουσας Ρεν

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής:

Μονακό – Μπρεστ 2-0

Δεν ήταν εύκολη η επικράτηση της Μονακό (2-0) επί της Μπρεστ. Στο 76΄ ο Γιόβετιτς και στην εκπνοή του αγώνα ο Βόλαντ ήταν οι σκόρερ των νικητών

Λίλ – Στρασβούργο 1-1

Χάρη στο γκολ του Φοντέ στο 86΄, η εκ΄ των πρωτοπόρων Λίλ, έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) κόντρα στο Στρασβούργο

Ανζέ – Λανς 2-2

Σε…θρίλερ εξείλχθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Ανζέ και Λανς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς με τους Ντιονί (5΄) και Μανγκανί (με εκτέλεση πέναλτι στο 10΄), αλλά ο Κλάους στο 22΄ και ο Μουνγκά στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσαν το τελικό 2-2.

Ρεμς – Μονπελιέ 0-0

Η Μονπελιέ ήθελε κάτι περισσότερο από τον βαθμό της ισοπαλίας στον αγώνα με την Ρεμς  αλλά περιορίστηκε στο… φτωχό 0-0

Λοριάν – Σεντ Ετιέν 2-1

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Λορέντ (66΄ και 86΄), η Λοριάν ανέτρεψε το εις βάρος της 0-1 (14΄ Μουκουντί) και έφυγε με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της νίκης

Νιμ – Ναντ 1-1

Από ένα βαθμό πήραν Νιμ και Νάντ (1-1) στο ντέρμπι των ουραγών του βαθμολογικού πίνακα. Στο 27΄ ο Μπλας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Κονέ στο 76΄ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off Off ΓΑΛΛΙΑ Χωρίς νικητή (1-1) ολοκληρώθηκε το παιχνίδι Μαρσεϊγ - Λυών για την 27η αγωνιστική στη Ligue 1 Article publish on Δευ, 03/01/2021 - 00:29 Article hide updated date Off Article is longform Off