Νίκησαν έφηβοι και νέοι

Οι έφηβοι του Παναθηναϊκού επιβλήθηκαν με 2-0 του Αστέρα Τρίπολης, ενώ η ομάδα νέων νίκησε με 2-1 την Κέρκυρα…
Με τον Αγγελόπουλο να πετυχαίνει από δύο τέρματα, ένα σε κάθε ημίχρονο, οι έφηβοι του Παναθηναϊκού νίκησαν με 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης. Η ομάδα του Κώστα Φραντζέσκου, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και μετά τη
νίκη μπήκε γερά στη διεκδίκηση της είσοδου στο Final 4 του εφηβικού πρωταθλήματος.

Αστέρας: Νικολίτσας, Πολύδωρος, Μηλιώτης, Καστριτσέας, Προύντζος, Βελισσάρης, Γογωνάς, Κυριακόπουλος, Τριανταφύλλης, Τσιώλης, Χρήστου.

Παναθηναϊκός: Κακούρης, Μπαλατσούρας, Ζερβιδάκης, Ξηρός, Αρναούτογλου, Στάικος, Παπανικολάου, Αγγελόπουλος, Μεράι, Νιούμαν, Ζαφειράκης.

Την ίδια ώρα η ομάδα νέων του Παναθηναϊκού αντιμετώπιζε την Κέρκυρα στην Παιανία, την οποία και νίκησε με 2-1.

Τα γκολ του Τριφυλλιού πέτυχαν οι Κουσίδης και Μαραθιανός στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο β’ μέρος μείωσαν οι φιλοξενούμενοι σε 2-1 με τον Γαρδικιώτη.

Ο Παναθηναϊκός θα μπορούσε να διευρύνει το σκορ, όμως το πέναλτι του Δώνη απέκρουσε ο τερματοφύλακας Χρόνης.

Παναθηναϊκός: Αναγνωστόπουλος, Βόσδου, Μυρθιανός, Μαρινάκης, Σκούφος, Δώνης, Μουζακίτης, Γιαννιτσάνης, Θαναηλάκης, Σταματάκης, Κουσίδης.

Κέρκυρα: Χρόνης, Φωτεινός, Λάμπρου, Κούδας, Μεντής, Γραμμένος, Γρηγοράκης, Ανδρεόπουλος, Γαρδικιώτης, Γεωργακόπουλος, Σγουρός.