Απροκάλυπτη επίδειξη δύναμης!

Η φαρσοκωμωδία που ονομάζεται ελληνικό ποδόσφαιρο συνεχίζει να δείχνει το πρόσωπό της με τον πλέον απροκάλυπτο τρόπο και απλώς απορούμε γιατί δεν γίνεται από τώρα η απονομή να τελειώνουμε.
Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να κερδίσει τον ψυχωμένο ΠΑΣ, ούτε τον διαιτητή Σιδηρόπουλο, έμεινε στο 1-1 και στην ουσία θεωρείται ως θαύμα αν θα καταφέρει με αυτές τις συνθήκες να διεκδικήσει τον τίτλο.
Τα γκολ πέτυχαν οι Βελάσκες και Ντε Βινσέντις στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη, ο ρέφερι αρχικά έκλεισε τα μάτια σε πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού, στη συνέχεια απέβαλε τον Κατσουράνη και σε όλο το ματς έσπρωχνε τους φιλοξενούμενους με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο.
Παρόλα αυτά οι πράσινοι, πίεσαν και με κορυφαίους τους Βιτόλο και Μαυρία (ο οποίος πέρασε ως αλλαγή) δημιούργησαν σημαντικές ευκαιρίες που δεν κατάφεραν να μετατρέψουν σε γκολ.