Ξύπνησε αργά η Στουρμ

21:25 29/10/2011 - Πηγή: AEK365

ΑΥΣΤΡΙΑ- 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ- ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ: 3-2
Ακόμη μια ήττα υπέστη η Στουρμ Γκρατς η οποία έχει μείνει από τώρα πολύ πίσω στη βαθμολογία.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 55ο λεπτό με τον Τριμέλ, ενώ ο Νουχίου στο 73' έκανε το 2-0. Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το 3-0 δύο λεπτά αργότερα και όλα έδειχναν να έχουν τελειώσει. Ωστόσο η Στουρμ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και μείωσε αρχικά σε 301 με τον Μποντούλ στο 77'. Και πάλι ο Μποντούλ έκανε το 302 στο 84', αλλά από εκεί και πέρα δεν υπήρχε πολύς χρόνος για να αντιδράσει

η αντίπαλος της ΑΕΚ.

ΡΑΠΙΝΤ: Παγιέρ, Κάτζερ, Σονλάιτνερ, Πίχλερ, Σχιμπελτσμπέργκερ, Χέικινεν, Μπεργκστάλερ (86' Θονχόφερ), Ντράζαν, Πράγκερ, Γκάτλερ (66' Νουχίου), Τρίμελ (83' Πρόκοπιτς).

ΣΤΟΥΡΜ: Κάβλινα, Στάντφεστ, Μπεργκστάλερ, Φελντχόφερ. Ποπχάντζε (74' Χάας), Εχράινριχ, Χελζλ, Βολφ, Κάιντζ (51' Μπούκβα), Σάμπιτς, Μποντούλ.

Βάκερ Ίνσμπουργκ- Βιενέρ: 2-0