Πρεμιέρα με «σφαλιάρα» για ΑΕΚ

23:25 28/9/2013 - Πηγή: AEK365

Πρεμιέρα με τον χειρότερο τρόπο πραγματοποίησε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ στο Πρωτάθλημα της Α Εθνικής. Συγκεκριμένα, η Ένωση ηττήθηκε με 7-3 από τον Υπερίωνα στο κλειστό γήπεδο του Γέρακα. Στο 1ο ημίχρονο η ΑΕΚ έδειξε καλή εικόνα σε θέση οδηγού με αρκετές ευκαιρίες και βρέθηκε να προηγείται στο σκορ με 2-1.
Από τα μέσα του 2ου ημιχρόνου και μετά έσβησαν τα φώτα....Μετά την αποβολή του Καραθανασοπουλου, που ουτε ο ιδιος διαιτητης, δεν πρεπει να ξερει γιατι την εδωσε, κατερρευσε η ομαδα....
Λαθη, επι λαθων, κουραση, ασχημη ψυχολογια, φεραν το σκορ, απο 2-2, στο 30′ στο 7-2 μεσα σε 4′.

Η Συνθεση της ΑΕΚ:Σταυρινος, Τηλιγαδας, Καραθανασοπουλος, Ντελος, Μπακαλης, Βλυσσιδης, Θεοδωρου, Καρδασης, Αλεξανδροπουλος, Ξενακης, Γιαννικος, Λαζαριδης, Κουτσιλας, Παυλου.

ΣΚΟΡΕΡ ΑΕΚ:Καρδασης, Τηλιγαδας, Βλυσσιδης.