Κοιμήθηκε και το πλήρωσε...

22:36 28/9/2013 - Πηγή: AEK365

Πλήρες μπακ άουτ έπαθε η ομάδα μπάσκετ της ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με το Περιστέρι, αφού αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 62-46 επλά λεπτά πριν από τη λήξη, γνώρισε την ήττα με έναν πόντο (67-66) στον τελικό του τουρνουά «Μαστρογιάννεια». Η Ένωση παρουσίασε αρχικά καλή εικόνα και ο Βαγγέλης Ζιάγκος είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει αρκετούς παίκτες, αφού η πρεμιέρα του Πρωταθλήματος πλησιάζει. Ωστόσο, η εξέλιξη των τελευταίων λεπτών ήταν λογικό να τον προβληματίσει έντονα. Ο σημερινός αγώνας ήταν ένα καλό τεστ για την Βασίλισσα, που από δω και πέρα θα συνεχίσει την σκληρή δουλειά για να παρουσιαστεί όπως πρέπει στην πρεμιέρα της Α2 στις 12 Οκτωβρίου.

Θετικό της υπόθεσης η επιστροφή του Νίκολιτς, ο οποίος δείχνει να ξεπερνά πολύ γρήγορα τον τραυματισμό του.