EUROPA LEAGUE-4ος ΟΜΙΛΟΣ-2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣΤΡΑ ΓΚ.-ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ: 1-2
Γήπεδο: Μαρίν Αναστασοβίτσι

Τεράστιο διπλό με 2-1 πήρε η Σάλτσμπουργκ επί της Άστρα.

Η Άστρα μπήξε δυνατά στο ματς και στο 15ο λεπτό άνοιξε το σκορ. Ο Ενέτσε βρήκε όμορφα τον Σέτο που από κοντά έκανε το 1-0. Η Σάλτσμπουργκ ανέβασε στροφές και στ 36ο λεπτό ο Καμπλ με όμορφο σουτ έκανε το 1-1. Μάλιστα στο 42ο λεπτό, ο Σοριάνο έφερε τούμπα το ματς,

κάνοντας το 2-1 για την Αυστριακή ομάδα.

Στο 53ο λεπτό ο Λουνγκ απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Χιντερέγκερ, ενώ στο 60' ο Ραμάλιο αστόχησε από καλή θέση.

ΑΣΤΡΑ: Λουνγκ, Μπεν Γιουσέφ, Μοράις, Ορός, Πλιάτσικας, Σέτο, Ενάτσε, Λάμπαν (73' Φλορέσκου), Αμορίμ, Μπουντέσκου, Μπουκαρί.

ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ: Γκουλάστσι, Ούλμερ, Χιντερέγκερ, Ραμάλιο, Ιλσάνκερ, Λάιτγκεμπ, Λασάρο, Καμπλ, Σάμπιτζερ, Σοριάνο (73' Κουάσνερ), Άλαν (83' Μπρούνο).

ΣΕΛΤΙΚ-ΝΤΙΝΑΜΟ Ζ.: 1-0
Γήπεδο: Σέλτικ Παρκ

Σημαντική νίκη με 1-0 για τη Σέλτικ επί της Ντιναμό.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 6ο μόλις λεπτό, ο Κόμονς από κοντά έκανε το 1-0. Η Ντιναμό άγγιξε την ισοφάριση στο 28ο λεπτό, καθώς είχε δοκάρι με τον Εδουάρδο, ενώ στο 36' ο Γκόρντον είπε όχι σε νέα προσπάθεια του Εδουάρδο.

Στο 55ο λεπτό, ο Γκόρντον απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Εδουάρδο.

ΣΕΛΤΙΚ: Γκόρντον, Ισαγίρε, Αμπρόουζ, Ντινάιερ, Φαν Ντάικ, Μπράουν, Κόμονς (69' Καγιάλ), Γιόχανσεν, Τόνεφ (88' Μπεργκέ), Βακασό (78' Γκρίφιθς), Στόουκς.

ΝΤΙΝΑΜΟ: Εδουάρδο, Σίμουνιτς, Πίντο, Σιγκάλι, Άντολιτς (75' Κόριτς), Αντεμί, Πίβαριτς, Μπρόζοβιτς, Σουντανί, Γ.Εδουάρδο (83' Πιάτσα), Τσοπ (60' Ενρίκες).