ΤΟΡΙΝΟ-ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ: 1-0
Γήπεδο: Ολυμπιακό στάδιο Τορίνο

Λύτρωση στις καθυστερήσεις για την Τορίνο που επικράτησε με 1-0 της Κοπεγχάγης

Η Τορίνο έφτασε πολύ κοντά στο γκολ

στο 22ο λεπτό, με τον Μορέτι να σημαδεύει το δοκάρι της Κοπεγχάγης, ενώ στο 37' τα σουτ του Κορνέλιους έξυσε το δοκάρι της Τορίνο.

Στο 72ο λεπτό η Κοπεγχάγη έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Κατσάνικλιτς και στο 90+4' ο Κουαλιαρέλα με πέναλτι έκανε το 1-0.

ΤΟΡΙΝΟ: Ζιλέ, Μολινάρο, Μαξίμοβιτς, Μορέτι, Γκλικ, Νταρμιάν, Γκάτσι, Μίνιο (69' Ελ Καντουρί), Μπενάσι, Μαρτίνες (72' Κουαλιαρελα), Αμάουρι (78' Λαρόνδο).

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ: Άντερσεν, Χέγκλι, Μπένγκτσον, Άντονσον, Γιόργκενσεν, Κλαουντεμίρ (82' Ντιλέινι), Καντρί (58' Γιόργκενσεν), Αμαρτέι, Γκίσλασον (68' Κατσάνικλιτς), Κορνέλιους, Τουτού.

ΕΛΣΙΝΚΙ-ΜΠΡΙΖ: 0-3
Γήπεδο: Σονέρα

Τεράστιο διπλό με 3-0 πανηγύρισε η Μπριζ μέσα στην έδρα της Ελσίνκι.

Η Μπριζ μπήκε καλύτερα στο ματς και στο 19ο λεπτό ο Ρεφαέλοφ με όμορφο σουτ έκανε το 1-0 με την μπάλα να έχει κοντράρει και στον Χέικινεν.

Στο 59ο λεπτό, ο Ουλαρέ αστόχησε σχεδόν εξ επαφής, ενώ στο 70' ο Ντε Σούτερ έκανε το 2-0 για την Μπριζ. Στο 78ο λεπτό ο Ντε Μποκ έκανε το 3-0, ενώ στο 82' ο Σίλβα αστόχησε από ιδανική θέση.

ΕΛΣΙΝΚΙ: Ντόμπλας, Χέικινεν, Λαμπί, Μπα, Σόρσα, Βαΐρινεν (46' Ζενέλι), Σάβατζ, Ταΐνιο, Λοντ (43' Καντζί), Ανάν, Μπάντσε (67' Ποροκορά)

ΜΠΡΙΖ: Ράιαν, Ντουάρτε, Μονιέ, Ντε Μποκ, Μέχελε, Φερνάντο, Σίλβα, Βάσκεθ (74' Σίμονς), Ρεφαέλοφ, Γκεντός (81' Ιθκιέρδο), Ουλαρέ (65' Ντε Σούτερ).