«Μας αδικεί το σκορ»

22:09 24/3/2012 - Πηγή: AEK365

Στενοχωρημένος ήταν ο Βαγγέλης Μάντζιος μετά την ήττα του Πανιωνίου από τον Άρη, ο οποίος κατάφερε να γυρίσει το 1-2 σε 4-2 παίρνοντας τη νίκη. Ο προπονητής των «κυανέρυθρων» δήλωσε:

«Έγινε ένα καλό παιχνίδι με πολλά γκολ. Εμείς είχαμε πει ότι θα διεκδικήσουμε βαθμούς όπου κι αν αγωνιστούμε και το αποδείξαμε σήμερα αντιμετωπίζοντας μια καλή ομάδα όπως είναι ο Άρης.Μέχρι τι στιγμή που πήγε να γίνει το 1-3 με τον Ντιμπαλά, στεκόμασταν καλά χωρίς να νιώσουμε έντονη πίεση από τον Αρη. Το σκορ είναι πλασματικό για την ομάδα μου και είναι αποτέλεσμα της δικής μας κατάρρευσης για έξι λεπτά όπου φάγαμε τρία γκολ από στημένες φάσεις. Είχαμε δουλέψει πάνω στα στημένα γιατί ξέραμε ότι αυτό είναι το δυνατό σημείο του Αρη. Με στεναχωρεί ο τρόπος που χάσαμε, δεν παραβλέπω όμως ότι ήμασταν καλοί για 70λεπτά. Αδικούμαστε από το αποτέλεσμα».