20:56 25/4/2015 - Πηγή: AEK365

JUPILER LEAGUE-ΠΛΕΪ ΟΦ-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Άντερλεχτ-Κορτράικ: 5-1
(Ντεσάχτ 17', 24', Τιέλεμανς 43', Μίτροβιτς 51', Νάχαρ 62'-Σεβαλιέ 35')

Ισοπεδωτική η Άντερλεχτ διέσυρε με 5-1 την Κορτράικ και το παλεύει για τον τίτλο.

Το σκορ άνοιξε για την Άντερλεχτ ο Ντεσάχτ στο 17' και στο 24' ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0. Η Κορτράικ μείωσε με τν Σεβαλιέ στο 35' αλλά στο 43' ο Τιέλεμανς και στο 52' ο Μίτροβιτς έκαναν το 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Νάχαρ στο 62ο λεπτό.

Μπέβερεν-Ζούλτε Βάρεγκεμ: 0-2
(Καγιά 35',

Τραϊκόφσκι 89')

Επιτέλους νίκη στα πλέι οφ για τη Ζούλτε που επικράτησε με 1-0 μέσα στην έδρα της Μπέβερεν.

Το σκορ άνοιξε ο Καγιά στο 35' και στο 89' ο Τραϊκόφσκι έκανε το 2-0.

Λόκερεν-Μουσκρόν: 2-1
(Μάριτς 28', 90+1' πεν.-Ροντελέν 38')

Μεγάλη νίκη με 2-1 πέτυχε η Λόκερεν με 2-1 κόντρα στη Μουσκρόν.

Η Λόκερεν άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με τον Μάριτς αλλά στο 38' ο Ροντελέν έκανε το 1-1. Στις καθυστερήσεις ο Μάριτς με πέναλτι έκανε το 2-1.

Βέστερλο-Οστάνδη: 1-2
(Ντιανέ 48'-Μουσονά 25', Ρουίς 90+2')

Τεράστιο διπλό για την Οστάνδη που επικράτησε με 2-1 της Βέστερλο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μουσονά στο 25ο λεπτό, αλλά στο 48' ο Ντιανέ έφερε στα ίσα το σκορ. Στις καθυστερήσεις ο Ρουίς έκανε το 2-1.

Σαρλερουά-Σταντάρ Λ.: 1-0
(Ταϊνμόν 39')

Τριάδα έπιασε η Σαρλερουά που κέρδισε με 1-0 τη Σταντάρ Λιέγης με τον Ταϊνμόν να πετυχαίνει τα μοναδικό γκολ στο 39ο λεπτό.