ΠΛΕΪ ΟΦ ΤΙΤΛΟΥ

Νταντί-Σεντ Τζόνστον 0-2
(53' Σουόνσον, 67' Ντέιβιντσον αυτ.)
Η Σεντ Τζόνστον κέρδισε για δεύτερη φορά μέσα σε 15 μέρες τη Νταντί και διατήρησε τις ελπίδες της για ευρωπαϊκό εισιτήριο.
Όλα κρίθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο υπέρ των φιλοξενούμενων που άνοιξαν το σκορ στο 53ο λεπτό με τον Ντάνι Σούονσον να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ του στη σεζόν και να κάνει το 0-1.
Η... καταστροφή για τη Νταντί ήρθε μέσα σε τέσσερα λεπτά,

αφού στο 63ο λεπτό έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Στιούαρτ και στο 67' βρέθηκε πίσω με 0-2 χάρη σε αυτογκόλ του Ντέιβιντσον.

Ινβερνές-Αμπερντίν 1-2
(48' Οφέρε/ 69' Ρέιβεν αυτ., 74' ΜακΓκιν)
Η δεύτερη Αμπερντίν κέρδισε εκτός έδρας την τρίτη Ινβερνές και αύξησε τη μεταξύ τους απόσταση.
Η νίκη ήρθε με ανατροπή καθώς στο τρίτο λεπτό της επανάληψης η Ινβερνές προηγήθηκε με τον Έντουαρντ Οφέρε. Στο 69' ο Μακ Γκιν εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα κόντραρε στον Ρέιβεν που με αυτογκόλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1. Στο 74ο λεπτό ο Νίαλ Μακ Γκιν δεν χρειάστηκε βοήθεια αντιπάλου για να κάνει το τελικό 1-2.

ΠΛΕΪ ΟΦ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ

Ρος Κάουντι-Πάρτικ Θιστλ 1-2
(21' Γκάρντιν/ 26' Φρανς, 54' Ο' Ντόνελ)
Η Πάρτικ Θιστλ πέτυχε την ανατροπή μέσα στην έδρα της Ρος Κάουντι και επικράτησε με 1-2. Η Ρος Κάουντι, που ακόμα δεν έχει ξεμπλέξει με τη σωτηρία, προηγήθηκε στο 21ο λεπτό με τον Μάικλ Γκάρντιν αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Φρέντερικ Φρανς έφερε το ματς στα ίσια.
Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο 54ο λεπτό ο Στέφεν Ο' Ντόνελ.

Σεντ Μίρεν-Κιλμάρνοκ 4-1
(8' Κέλι, 33' Σάντλιερ, 57', 65' Τόμπσον/ 53΄Μάγκενις)
Η ουραγός Σεντ Μίρεν όσο κερδίζει, ελπίζει για παραμονή καθώς μετά το 4-1 από τη Κιλμάρνοκ είναι στο -7 από τη Μάδεργουελ με τέσσερα παιχνίδια να απομένουν.
Μόλις στο 8ο λεπτό ο Σον Κέλι έκανε το 1-0 και στο 33' ο Κίεραν Σάντλιερ διπλασίασε τα τέρματα για τη Σεντ Μίρεν. Η Κιλμάρνοκ μπήκε ξανά στο ματς με γκολ του Τζος Μάγκενις στο 53', αλλά δυο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι του Στέφεν Τόμπσον, στο 57' και το 65', διαμόρφωσαν το τελικό 4-1.