Εύκολο «διπλό» η Κίμκι

23:44 1/2/2013 - Πηγή: AEK365

Στην δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα υποχρέωσε την Κάχα Λαμποράλ η Χίμκι επικρατώντας 83-71 για την 6η αγωνιστική της Euroleague.Οι Ρώσοι μπήκαν δυνατά και ολοκλήρωσαν το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενοι έναν πόντο (19-18), ωστόσο οι Ισπανοί αντέδρασαν και πήραν το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο (45-43).

Όμως, το δεύτερο ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έφτασαν στην τέταρτη νίκη τους στο ΤΟΡ16 και «έπιασαν» την Κάχα στην 3η θέση.

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 45-43, 56-62, 71-83

Κάχα: Κουκ 5(1), Νοσιόνι 11(2), Μ.Μπιέλιτσα 9, Σαν Εμετέριο 2, Πλάις 3, Ερτέλ 2, Λάμπε 13(1), Ν.Μπιέλιτσα 12(2), Κοζέρ 15(1)

Κίμκι: Όγκουστιν, Φριντζόν 11(1), Κόπονεν 5(1), Βιάλτσεφ 2, Λόντσαρ 2, Ρίβερς 16(5/7τρ), Μόνια 10(2τρ, 6ρ), Ζουκανένκο, Πλάνινιτς 13(1τρ, 6ασ), Ντέιβις 20, Νίλσεν 4