ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: 2-0

ΓΗΠΕΔΟ: Γήπεδο Αστέρα Τρίπολης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΚΑΚΟΣ

Το Ματς:

Πολύ κακό ήταν το θέαμα που παρουσιάσανε οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο από το ξεκίνημα του παιχνιδιού. Χωρίς διάθεση για δημιουργικό ποδόσφαιρο αναλώθηκαν σε παιχνίδι κέντρου ενώ μέχρι το και το 35' δεν υπήρξε καμία καλή ευκαιρία. Όλα αυτά μέχρι το 38' όταν ο Αστέρας

Τρίπολης αποφάσισε να πάρει τις πρωτοβουλίες του παιχνιδιού. Σε εκείνο το λεπτό έχασε μια διπλή ευκαιρία όταν τα συνεχόμενα σουτ του Κουρμπέλη και Μπακασέτα, τα απέκρουσε με δυσκολία ο Μιαχαϊλίδης, ενώ στο 45' κατάφερε να ανοίξει το σκορ, όταν ο Μπακασέτας με ένα ωραίο γυριστό σουτ ύστερα από σέντρα του Αργυρόπουλου, έγραψε το 1-0. Αυτό ήταν και σκορ του ημιχρόνου, καθώς ο Πανιώνιος στα δύο λεπτά που απέμεναν δεν κατάφερε να κάνει κάτι αξιόλογο

Το δεύτερο μέρος άρχισε με τον φορτσάτο Μπακασέτα να πιάνει ένα σουτ και τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου, αυτή τη φορά, να μπλοκάρει.Στο 69' ο Ράγιος σκόραρε το 5ο και ωραιότερο γκολ του με τη φανέλα του Αστέρα στο πρωτάθλημα. Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός με αριστερό σουτ στην κίνηση από τη γωνία της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα του Πανιωνίου διαμορφώνοντας το Αστέρας-Πανιώνιος 2-0.Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος πίεσε αλλά στην ευκαιρία που δημιούργησε με τον Μενδρινό ο Γεωργακόπουλος απομάκρυνε και ο Σκέμπρι σε κενή εστία αστόχησε.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Τσιώλης): Γεωργακόπουλος, Αργυρόπουλος, Πιπίνης, Κουρμπέλης, Φορμίκα, Λαδάκης, Άλβαρες, Ράγιο, Έγκον (65' Μάρτινς), Μπακασέτας (73' Σολάκης), Φράνκου (58' Χίμο)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μάντζιος): Μιχαηλίδης (74' Πόγκασιτς), Κούρντι, Κουλουχέρης, Πιέρ, Αναστασόπουλος (58' Γκέζος), Σάμαρης, Κούρος, Μενδρινός, Αντούνιες (70' Σκέμπρι), Ντιμπαλά, Σταυροθανασόπουλος