Θεσπρωτός - Εθνικός Φιλιππιάδας 0-2

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη σήμερα με 2-0 επί του Θεσπρωτού την 21η αγωνιστική στον 5ο όμιλο της Δ' εθνικής.

Ο Εθνικός προηγήθηκε νωρίς στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό και όταν οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες με την συμπλήρωση του ημιχρόνου διασφάλισε ότι δεν θα έχει δυσάρεστες εκπλήξεις. Στο 65΄ λεπτό ο Μπόμπορης με σουτ έκανε το 0-2.Ο Θεσπρωτός έμεινε με 10 όταν στο 45' ο Γιαννακός αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Βενέτης, Καλατζής, Μάστορας, Αθανασίου, Στάθης (16΄ λ.τρ. Κάλλος), Μπάρκας, Παππάς Σ., Καβαλάρης (90΄ Νικολάου), Γκόλιας, Μουρούτης, Γιαννακός.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ: Μπαντής, Γατσέλος, Κοντογεώργος, Φλώρος (55΄ Τσακανίκας), Μπαλάφας, Λέντζος, Παναγιώτου, Πάνος, Γυφτοκώστας (87΄ Δήμος), Μπόμπορης (85΄ Τσόγκας), Δημουλιάς.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μπαλατσούκας (Ηπείρου)
ΒΟΗΘΟΙ: Καράλης – Τίκας (Ηπείρου)