ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ζιλ Βιθέντε-Πόρτο: 1-2
(Βιέιρα 55'-Βαρέλα 18', 53')

Δύσκολη νίκη με 2-1 πανηγύρισε η Πόρτο επί της Ζιλ Βιθέντε.

Η Πόρτο άνοιξε το σκορ με τον Βαρέλα στο 18ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 στο 53' δύο λεπτά αργότερα ο Βιέρα μείωσε σε 2-1.

Αρούκα-Νασιονάλ Μαδέιρα: 1-1
(Αντρέ Κλάρο 12'-Μάρσαλ 31')

Στο 1-1 έμειναν Αρούκα και Μαρίτιμο και μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Η Αρούκα άνοιξε το σκορ με τον Αντρέ Κλάρο στο 12ο λεπτό αλλά στο 31' ο Μάρσαλ έκανε το 1-1.

Μαρίτιμο-Σετούμπαλ: 1-0
(Ρότσα 69')

Σημαντική νίκη με 1-0 πέτυχε η Μαρίτιμο κόντρα στη Σετούμπαλ με τον Ρότσα να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 69ο λεπτό.

Γκιμαράες-Ρίο Άβε: 1-0
(Μπαριέντος 9')

Ευρώπη βλέπει η Γκιμαράες που νίκησε με 1-0 τη Ρίο Άβε. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε μόλις στο 9ο λεπτό ο Μπαριέντος.

Πάσος Φερέιρα-Μπενφίκα: 0-2
(Γκαράι 54', Μάρκοβιτς 68')

Λίγες ημέρες πριν από το ματς με τον ΠΑΟΚ, η Μπενφίκα έδειξε πως βρίσκεται σε απόλυτη ετοιμότητα καθώς επικράτησε με 2-0 της Πάσος Φερέιρα.

Η Μπενφίκα προηγήθηκε με τον Γκαράι στο 54ο λεπτό, ενώ στο 68' ο Μάρκοβιτς έκανε το 2-0.