«Επικό» 7-6 στο Ντάλας

Οι Ντάλας Σταρς κέρδισαν με 7-6 τους Κολοράντο Άβαλανς στην παράταση ενός θεαματικού αγώνα.

Αρχικά, στην πρώτη περίοδο, οι Άβαλανς προηγήθηκαν με τέρματα των Jay McLement και Matt Duchene. Ωστόσο, στην δεύτερη, οι Loui Eriksson, Sheldon Souray, Vernon Fiddler και Alex Goligoski ανέτρεψαν το σκορ και έφεραν τα «αστέρια» μπροστά με 4-2, πριν ισοφαρίσουν οι Duchene (δεύτερο γκολ) και Paul Stastny σε 4-4!

Μάλιστα, στην τρίτη περίοδο, ο Daniel Winnik έδωσε το προβάδισμα με 5-4 στην ομάδα του Κολοράντο, αλλά ο Eric

Nystrom ισοφάρισε άμεσα. Λίγα λεπτά μετά από το 5-5, ο Duchene ολοκλήρωσε το χατ τρικ του, αλλά ο Jamie Benn διαμόρφωσε το 6-6, 4:10 πριν το τέλος.

Στην παράταση αποδείχθηκε πως τα τρία γκολ του 20άχρονου Καναδού άξιζαν μόλις έναν βαθμό, αφού ο Eriksson, με το δεύτερο του αποψινό τέρμα, αναδείχθηκε «χρυσός» σκόρερ. Με αυτό το γκολ, οι Σταρς πήραν τον επιπλέον βαθμό και ανέβασαν το σύνολο τους στα 18. Από την άλλη, ο σύλλογος του Κολοράντο έφθασε στους 15.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.