Δυναμική επιστροφή των Κάπιτολς

Οι Ουάσινγκτον Κάπιτολς συνέτριψαν εκτός έδρας με 5-1 τους Καρολάινα Χουρικέινς και συμπλήρωσαν 18 βαθμούς σε 11 ματς.

Πάντως, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης με τον Anthony Stewart. Ωστόσο, οι «πρωτευουσιάνοι» σημείωσαν την ανατροπή στα πρώτα 2:37 της δεύτερης περιόδου με γκολ των Jeff Halpern και Troy Brouwer.

Στην τρίτη περίοδο, οι Caps έδωσαν διαστάσεις στην διαγραφόμενη νίκη τους, αφού οι John Carlson, Cody Eakin και Nicklas Backstrom βρήκαν κατά σειρά δίχτυα.

Αυτό το αποτέλεσμα έφερε τους Κάπιτολς ένα βαθμό μακριά από την κορυφή της ανατολικής περιφέρειας, ενώ έχει λιγότερα παιχνίδια από τους προπορευόμενους. Από την άλλη, οι «τυφώνες» έμειναν στους 13 πόντους.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.