Νίκη με τέσσερα γκολ στην επανάληψη για τον Απόλλωνα

Ο Απόλλωνας νίκησε με 0-4 την Καρμιώτισσα στο "Στέλιος Κυριακίδης" σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα όμως η ομάδα του Αυγουστή ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερη έχοντας και την κατοχή της μπάλας. Στην επανάληψη όμως ο Απόλλωνας εξαργύρωσε την καλή του παρουσία, ήταν αποτελεσματικός, πέτυχε τέσσερα τέρματα ενώ έφτιαξε και πολλές φάσεις.

Αρχικά ο Νταμπό στο 55' με πλασέ έδωσε προβάδισμα στον Απόλλωνα για να έρθει ο Μπένσοπ στο 74' από τα έντεκα βήματα να κάνει το 0-2. Δύο λεπτά αργότερα, ο Ρομπέρζ απέφυγε τρεις αντιπάλους και με πλασέ έκανε το 0-3. Στο 86' ο Γάλλος αμυντικός πέτυχε και δεύτερο τέρμα, αυτή την φορά με κεφαλιά κάνοντας το 0-4 που ήταν και το τελικό σκορ.