Χωρίς νικητή το φιλικό ΑΕΛ - Άρης

ΑΕΛ και Άρης πέτυχαν από δύο τέρματα και ολοκλήρωσαν στην ισοπαλία το μεταξύ τους φιλικό, που έγινε στο Κοινοτικό Στάδιο Πελενδριού.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» ήταν η ομάδα που πήρε προβάδισμα στο σκορ, με τον Αντρέα Σταύρου στο 19ο λεπτό. Η απάντηση της ΑΕΛ ήρθε από τα έντεκα βήματα στο 35'. Ο Αντάμοβιτς εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του, κάνοντας το 1-1. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Κέρκεζ κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να πάρει προβάδισμα, με σουτ του Παπαφώτη στο 60'. Η απάντηση από την ομάδα του Λιάσου Λουκά, όμως, ήρθε πέντε λεπτά μετά. Ο Ματθαίου έκανε την μπαλιά και ο Λόπες από κοντά έκανε το 2-2.

Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα σε ένα φιλικό στο οποίο οι δύο τεχνικοί έβγαλαν σημαντικά συμπεράσματα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Φιλική ισοπαλία με τέσσερα γκολ στο Πελένδρι