Εντυπωσιακός ο Αντετοκούνμπο

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε μια από τις καλύτερες εμφανίσεις του στο ΝΒΑ και οδήγησε τους Μπακς στη νίκη επί των Μπουλς με 106-101.

Ο Ελληνας σταρ τελείωσε το ματς 29 πόντους, 9/14 βολές, 10/14 σουτ, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο και κανένα λάθος στα 31 λεπτά συμμετοχής στο ματς. Ο Αντετοκούνμπο γνώρισε την αποθέωση από τους φιλάθλους του Μιλγουόκι. Στο Ντάλας οι Καβαλίερς είχαν δύσκολη αποστολή, αλλά κατάφεραν να πανηγυρίσουν

την όγδοη σερί νίκη τους (110-107). Στην κανονική διάρκεια το ματς έληξε ισόπαλο με 95-95, όμως στην παράταση οι Λεμπρόν Τζέιμς και Ίρβινγκ πήρα από το χέρι το Κλίβελαντ και το οδήγησαν σε μια σπουδαία επικράτηση.

Ο «βασιλιάς» ήταν ο πολυτιμότερος του αγώνα σημειώνοντας 27 πόντους, μαζεύοντας 10 ριμπάουντ και μοιράζοντας 7 ασίστ. Για την ομάδα του Ντάλας, ο Πάρσονς είχε 25 πόντους, ενώ ο Νοβίτσι πρόσθεσε άλλους 17. Συνοπτικά σε αναμετρήσεις για το ΝΒΑ σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Ιντιάνα-Φοίνιξ 116-97

Ντιτρόιτ-Σαν Αντόνιο 99-109

Νέα Υόρκη-Βοστόνη 120-114

Μέμφις-Χιούστον 91-107

Μιλγουόκι-Σικάγο 106-101

Μινεσότα-Οκλαχόμα 96-101

Ντάλας-Κλίβελαντ 107-110 (παράταση)

Λέικερς-Νέα Ορλεάνη 95-91