Τυχερή η Μάσα στη Σένζεν – VIDEO

10:02 2/1/2019 - Πηγή: Tennis24
Στα προημιτελικά του Shenzhen Open προκρίθηκε η Μαρία Σαράποβα μετά από απόσυρση της Χίνιου Γουάνγκ

Πολύ σκούρα τα είχε βρει η Μαρία Σαράποβα απέναντι στη 17χρονη Γουάνγκ.

Η ταλαντούχα Κινέζα, Νο309 της παγκόσμιας κατάταξης, αγωνιζόταν με wild card στο τουρνουά της πατρίδας της και βρέθηκε να προηγείται με σετ και με 2-0 game της Σαράποβα για

το 2ο γύρο του Shenzhen Open, όταν ένα πρόβλημα τραυματισμού στο αριστερό της πόδι, δεν της έδωσε την ευκαιρία να ολοκληρώσει το ματς.

Τελικά, η Μάσα κατάφερε να φύγει νικήτρια απο το court με 6-7(4), 5-2 μετά από 1 ώρα και 47 λεπτά αγώνα, το τέλος του οποίου βρήκε απαρηγόρητη την Γουανγκ και τη Σαράποβα να πηγαίνει στον πάγκο της αντιπάλου της και να προσπαθεί να την εμψυχώσει.

“Nα προσέχεις τον εαυτό σου. Αν παίζεις έτσι, θα γίνεις Νο1 στον κόσμο. Στο υπόσχομαι” είπε η 31χρονη Ρωσίδα στη νεαρή αντίπαλό της.

Στα προημιτελικά της International διοργάνωσης των 750,000$, η Σαράποβα θα αντιμετωπίσει το Νο1 του ταμπλό, Αρίνα Σαμπαλένκα η οποία συνεχίζει δυνατά μετά το εξαιρετικό 2018.