“Σόκαρε” την Στίβενς η Πέτκοβιτς – VIDEO

11:17 2/8/2018 - Πηγή: Tennis24
Η Αντρέα Πέτκοβιτς βρέθηκε να χάνει με σετ και μπρέικ από την Σλόαν Στίβενς, όμως δεν το έβαλε κάτω και πραγματοποίησε μια φοβερή ανατροπή, για να πάρει εν τέλει το εισιτήριο για την φάση των “8” του Citi Open στην Ουάσινγκτον…

Απογοήτευσε η πρωταθλήτρια του Αμερικανικού Όπεν το 2017. Η Σλόαν Στίβενς προηγήθηκε με 2-6, 0-2 όμως δεν μπόρεσε να τελειώσει την υπόθεση πρόκριση σε βάρος της Αντρέα Πέτκοβιτς στα δυο σετ και μοιραία υπέστη ήττα-σοκ

στον 2ο γύρο του Citi Open.

Η Γερμανίδα έδειξε σπουδαία αποθέματα ενέργειας, δεν πτοήθηκε ποτέ από την καλύτερη, για ενάμιση σχεδόν σετ, εμφάνιση της αντιπάλου της και ολοκλήρωσε εντυπωσιακά την ανατροπή, μετά από 1 ώρα και 49 λεπτά αγώνα.

Πιο συγκεκριμένα, η Πέτκοβιτς, Νο91 στην παγκόσμια κατάταξη της WTA αυτήν την στιγμή, επιβλήθηκε με 2-6, 6-4, 6-2 του Νο2 του ταμπλό στην DC και περιμένει πλέον τον νικητή του αγώνα της Μπελίντα Μπέντσιτς με την Νάο Χιμπίνο, για να μάθει τον αντίπαλό της στην φάση των προημιτελικών.