Ο πρωταθλητής του 2014 είναι εδώ! – VIDEO

Σπουδαία νίκη για τον Στάνισλας Βαβρίνκα επί του Αντρέα Σέπι στο 2ο γύρο του Australian Open 2020

Αν και βρέθηκε πίσω με 2-1 σετ, ο Στάνισλας Βαβρίνκα ολοκλήρωσε μια φοβερή αντεπίθεση επί του επίσης έμπειρου Αντρέα Σέπι και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του πρώτου Major της χρονιάς.

Ο χαρισματικός Ελβετός, Νο15 του ταμπλό και πρωταθλητής στη Μελβούρνη πριν από έξι χρόνια, επικράτησε

4-6, 7-5, 6-3, 3-6, 6-4 και σφράγισε το ενδιαφέρον ραντεβού στους “32” με τον 19-Τζον Ίσνερ ο οποίος ξεπέρασε στα τρία σετ το εμπόδιο του Τάμπιλο.

Η αναμέτρηση είχε διάρκεια 3 ώρες και 38 λεπτά στη Margaret Court Arena με τον Βαβρίνκα να τελειώνει το ματς έχοντας 54 winners αλλά και 65 αβίαστα λάθη.

Stan is the Man @stanwawrinka proves too strong for Andreas Seppi, def. the Italian 4-6 7-5 6-3 3-6 6-4 and reach the #AusOpen third round for the first time since 2017.#AO2020 pic.twitter.com/4zgGgHouj2

— #AusOpen (@AustralianOpen) January 23, 2020

10 στα 10 ο Ρούμπλεφ

Το εκπληκτικό και αήττητο ξεκίνημα στη φετινή σεζόν, συνέχισε ο Αντρέι Ρούμπλεφ ο οποίος κέρδισε 6-2, 6-3, 7-6(5) τον Γιούτσι Σουτζίτα και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Australian Open.

Ο 22χρονος Ρώσος, Νο17 του ταμπλό, θα αντιμετωπίσει τον Νταβίντ Γκοφάν με φόντο την πρόκριση στους “16” της διοργάνωσης.

AUSTRALIAN OPEN MEN’S DRAW | WOMEN’S DRAW | OOP (+9h)

The post Ο πρωταθλητής του 2014 είναι εδώ! – VIDEO appeared first on Tennis24.