Έμεινε εκτός Πόλης η Κουζνέτσοβα

Η Σβετλάνα Κουζνέτσοβα αποκλείστηκε από την συνέχεια του Istanbul Cup, με την Κριστίνα Μλαντένοβιτς, να περνάει στα προημιτελικά του θεσμού, κάνοντας εκκωφαντική νίκη…

Ούτε σετ κέρδισε η Κουζνέτσοβα στο τελευταίο της παιχνίδι στην Κωνσταντινούπολη για φέτος.

Η έμπειρη Ρωσίδα ηττήθηκε από την

νεαρή Τσέχα Μαρκέτα Βοντρούσοβα στα δυο σετ και αποχαιρέτησε το Istanbul Cup από την φάση των “16” του τουρνουά.

Με απολογισμό μια νίκη και μια ήττα έφυγε από την Τουρκία η Κουζνέτσοβα, που δεν διανύει καλή αγωνιστική κατάσταση.

Σήμερα, ηττήθηκε με 6-4, 6-3 μετά από 80 λεπτά αγώνα, με την 19χρονη, Νο46 τενίστρια στην παγκόσμια κατάταξη της WTA, να περνάει εντυπωσιακά στην φάση των “8”.

Εκεί, προκρίθηκε και η αναγεννημένη Κριστίνα Μλαντένοβιτς, που “ισοπέδωσε” την Κατερίνα Κόζλοβα με 6-1, 6-2 μέσα σε 72 λεπτά και “σφράγισε” το ντέρμπι με την Πέτρα Μάρτιτς στην συνέχεια του θεσμού.

Η Βοντρούσοβα θα παίξει κόντρα στην Λάρα Αρουαμπαρένα.