ΝΟΤΟΣ | 1ος: Επίδειξη δύναμης από την Ζάκυνθο

Εξαιρετικά εύκολο αποδείχθηκε το έργο της Ζακύνθου απέναντι στον Ολυμπιονίκη, μιας και η ομάδα του Νίκου Θεοδόση επικράτησε με 99-70 σε εξ αναβολής ματς της 13ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο πήραν το προβάδισμα στο σκορ. Από την δεύτερη περίοδο και έπειτα η Ζάκυνθος ανέβασε την απόδοσή της και έχτισε μια διαφορά ασφαλείας από τον αντίπαλό της, κάτι που την οδήγησε στο να φτάσει στην άνετη επικράτηση όπως δείχνει και το τελικό σκορ.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ 99-70

Δεκάλεπτα: 20-10, 44-28, 77-41, 99-70

Διαιτητές: Καρακάσης, Λογοθέτης

Ζάκυνθος (Θεοδόσης): Κοτσέτας 18 (3), Χαλβατζής 16, Χρύσης 20 (2), Τζινόπουλος 6 (1), Ζάγκλας 4, Βαρβαρίγος 16, Μαρίνος 4, Τσιρώνης 3, Κάρδαρης, Πυλαρινός, Χαϊκάλης 10, Νέγκας 2.

Ολυμπιονίκης: Οικονομάκης 15 (2), Δανίκας 9, Σακελαρίου 17 (2), Κριτσέλης 2, Τζαβάρος 3 (1), Τρυφωνόπουλος 24 (1)