ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΥΡΩΠΗ | Ενα δεκάλεπτο έφτανε για την ΤΣΣΚΑ

Η ΤΣΣΚΑ έπαιξε όσο χρειάστηκε απέναντι στην Μινσκ και αυτό ήταν αρκετό για να της δώσει τη νίκη με 68-57 για την 15η αγωνιστική της VTB League.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Μινσκ πάλεψε και διατηρήθηκε κοντά στο σκορ, αλλά στην δεύτερη περίοδο οι παίκτες της "ομάδας του στρατού" είχαν επιμέρους σκορ 21 -8 και έτσι έχτισαν μια διαφορά ασφαλείας. Οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν αρκετά στην τελευταία περίοδο, αλλά αυτό δεν έφτανε στη

Μινσκ. Πρωταγωνιστής για την ΤΣΣΚΑ, στον πάγκο της οποίας δεν ήταν ο Ετόρε Μεσίνα λόγω ενός οικογενειακού προβλήματος, ήταν ο Ζόραν Ερτσεγκ με 19 πόντους. Ο Θοδωρής Παπαλουκάς δεν αγωνίστηκε.

"Περίπατο" έκανε η Ζαλγκίρις απέναντι στην Ενισέι, της οποίας και επικράτησε με 86-61. Από την ομάδα του Ζοάν Πλάθα ξεχώρισε ο Μιντγκάουσκας Κουζμίνσκας με 22 πόντους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (17/02)

ΤΤΣΚΑ Μόσχας – Μινσκ 68-57

Ζαλγκίρις – Ενισέι 86-61

Τριούμφ – Λοκομοτίβ Κουμπάν 78-89

Αστάνα – Ντόνετσκ 96-90 (κ.α. 77-77)

Αζοβμας – Ούνιξ Καζάν 71-78

Νεπτούνας – Νίζνι 72-90

Τουρόφ – Λιέτουβος Ρίτας 86-78