Ο Πανσερραϊκός κράτησε το υπέρ του 1-0 επί του Αρη στα εναπομείναντα 36 λεπτά της αναμέτρησης των Σερρών

Και... τρίτη σερί μέρα να παίζανε στις Σέρρες, ο Αρης δεν πρόκειται να ανέτρεπε το εις βάρος του 1-0, που είχε διαμορφωθεί στα 54 λεπτά αγώνα που είχαν παχθεί το Σάββατο (27/11), προτού η ομίχλη σκεπάσει τα πάντα. Οι δύο ομάδες κατέβηκαν στον αγωνιστικό χώρο την Κυριακή (28/11) για να... τελειώσουν το παιχνίδι, που είχε διακοπεί ένα 24ωρο νωρίτερα λόγω των καιρικών συνθηκών, με τον Πανσερραϊκό να κρατάει άνετα το υπέρ του αποτέλεσμα, ενώ είχε και την
καλύτερη ευκαιρία, με τον σκόρερ του, τον Σουμπίνιο να πετύχει και δεύτερο γκολ, αλλά ο βραζιλιάνος σημάδεψε το δοκάρι! Ενταση στο τέλος και αποβολή του Μίσελ για τον Αρη και του Ζαλίκα (βοηθός του Κοκότοβιτς) από τον Πανσερραϊκό... Oλα για όλα από Κούπερ
Ο Εκτορ Ραούλ Κούπερ προχώρησε με την επανέναρξη του αγώνα στο 54ο λεπτό σε... τριπλή αλλαγή, βάζοντας μέσα τους Ρουίζ, Χαβίτο και Πορτίγιο αντί των Κόκε, Τόνι Κάλβο και Φατί, παίζοντάς τα όλα για όλα, με σκοπό ο Αρης να ανατρέψει το εις βάρος του 1-0 που είχε διαμορφωθεί σε αυτά τ