Ολυμπιακός Βόλου και Καβάλα έμειναν στο 1-1 στο Πανθεσσαλικό στάδιο, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα

Με γκολ του Μπέντζαμιν Ονουάτσι στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Καβάλα ισοφάρισε τον Ολυμπιακό Βόλου σε 1-1 και έφυγε από το Πανθεσσαλικό στάδιο με τον βαθμό της ισοπαλίας. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 66`, με γκολ του Κώστα Καπετάνου. Ο αγώνας σημαδεύτηκε από την
φάση του 45`, όπου Μόνχε και Καρντόσο αντίκρισαν την κόκκινη κάρτα και αποβλήθηκαν, ενώ οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν τον αγώνα με εννέα παίκτες, λόγω αποβολής του Ονουάτσι στις καθυστερήσεις. Οι αργοναύτες παρέμειναν στην τρίτη θέση, σε ισοβαθμία με την ΑΕΚ, ενώ οι βολιώτες βρίσκονται στην έκτη. Χωρίς τις μεγάλες φάσεις
Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να κυκλοφορήσουν την μπάλα στα πρώτα λεπτά του αγώνα και να βρουν ρυθμό. Παρά την καλή κυκλοφορία και από τις δύο πλευρές, έλειψαν οι μεγάλες ευκαιρίες.Στο 21`, ο Βουξίτσεβιτς απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Μόνχε αστόχησε από ευνοϊκή θέση. Στην συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν τα ηνία του ματς και έφτασαν σε δύο περιπτώσεις κοντά στο γκολ