Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Πανιώνιο, 1-0 τον Ηρακλή στη Νέα Σμύρνη

Μια πολύ σημαντική νίκη - τη δεύτερη συνεχόμενη -, στην προσπάθεια να παραμείνει στην κατηγορία, πανηγύρισε ο Πανιώνιος, που επικράτησε με 1-0 του Ηρακλή στη Νέα Σμύρνη και ανέβηκε στους 13 βαθμούς. Στους 15 πλέον οι κυανόλευκοι, που βλέπουν την προσπάθεια για παραμονή, να γίνεται και δικό τους πρόβλημα. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης, ο Νταβόρ Κούκετς με εξαιρετική κεφαλιά,
στο 69ο λεπτό. Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, καθώς δεν είχε τις πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, με τους γηπεδούχους να έχουν την ελαφρά υπεροχή στην κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας. Ωστόσο δεν κατάφερναν να βρουν διαδρόμους προς την εστία του Δημήτρη Ελευθερόπουλου.Δεν είναι τυχαίο πως η πρώτη επιθετική τους προσπάθεια σημειώθηκε στο 21ο λεπτό, όταν ο Κούκετς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ηρακλή, αλλά το γκολ δεν μέτρησε ποτέ, καθώς ξεκίνησε από θέση οφ σάιντ. Η εικόνα του πρώτου ημιχρόνου ολοκληρώθηκε με τον Ηρακλή να έχει μια καλή στιγμή με τον Σίσιτς, τον οποίο πρό