Μεγάλο διπλό του Λεβαδειακού στον Εύοσμο, 0-1 τον Αγροτικό Αστέρα

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Λεβαδειακός, που επικράτησε του Αγροτικού Αστέρα με 1-0, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Football League. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 66ο λεπτό ο Πόποβιτς. Στο Ελ Πάσο, η Καλλιθέα πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, επικρατώντας της Αναγέννησης Καρδίτσας με 2-1 και ξεκόλλησε από τον πάτο της βαθμολογίας. Με το διπλό απέδρασε από την Κομοτηνή
ο Εθνικός Αστέρας, που επικράτησε 1-2 του Πανθρακικού.Στο δημοτικό στάδιο του Αιγάλεω, Εθνικός και Δόξα Δράμας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, σε ένα χορταστικό ματς με 4 γκολ και 2 δοκάρια (και τα 2 για την ομάδα του Εθνικού). Τέλος, η Ηλιούπολη επικράτησε εντός έδρας του Θρασύβουλου, με γκολ του Νατσέφσκι στο 78'. Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 26ο λεπτό με τον Κρητικό.Aναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 11ης αγωνιστικής:Σάββατο 27/11
Ιωνικός - Βέροια: 0-0
Tρίκαλα - Πιερικός: 1-2 (41' Μανουσάκης - 45', 53' Γκουγκουλιάς)Κυριακή 28/11