Έκανε το μπρέικ ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 7-6 της Βουλιαγμένης στο κολυμβητήριο του Λαιμού, «σπάζοντας» έτσι το πλεονέκτημα της έδρας.Αν και δεν κατάφεραν να σκοράρουν στην πρώτη περίοδο, οι «ερυθρόλευκες» πήραν τα ηνία του αγώνα, κυρίως χάρη χάρη στην εξαιρετική απόδοση της Τσουρή, που πραγματοποίησε αρκετές σπουδαίες επεμβάσεις, με αποκορύφωμα την απόκρουση σε εκτέλεση πέναλτι της Γερόλυμου στο δεύτερο οκτάλεπτο, όταν το σκορ ήταν 2-1 υπέρ της Βουλιαγμένης.
Με δύο γκολ της Μανωλιουδάκη ο Ολυμπιακός πέρασε μπροστά 3-2 στο ημίχρονο και στη συνέχεια ανέβασε τη διαφορά στα δύο τέρματα (4-2, 5-3, 6-4), έστω κι αν δεν πήρε βοήθειες από τη Φαν Μπέλκουμ.Η Ρουμπέση με τρία διαδοχικά γκολ κράτησε «ζωντανές» τις γηπεδούχους και η Ασημάκη ισοφάρισε από θέση φουνταριστού, στα μισά της τελευταίας περιόδου, για να ξαναδώσει προβάδισμα στην ομάδα του Πειραιά η Αντωνάκου, που σκόραρε στην παίκτρια παραπάνω 2΄50΄΄ πριν τη λήξη. Το 7-6 έμελλε να είναι και το τελικό σκορ, αφού ο ΝΟΒ δεν εκμεταλλεύτηκε στη συνέχεια τις ευκαιρίες που είχε να ισοφαρίσει, με αποκορύφωμα το σουτ της Ρουμπέση στο δοκάρι (με παίκτρια παραπάνω), οκτώ δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.Τα οκτάλεπτα: 1-0, 1-3, 2-3, 2-1Τα γκολ των δύο ομάδων σημείωσαν οι:ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Καμμένου): Ρουμπέση 3, Τσουκαλά, Κόνουκ, Ασημάκη.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Παυλίδης): Μανωλιουδάκη 2, Μαυρέλου 2, Αντωνάκου 2, Αβραμίδου.