Προκρίθηκε στα ημιτελικά η Εθνική Παίδων μπάσκετ

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για την ελληνική ομάδα, καθώς ο Γιώργος Παπαγιάννης υπέπεσε σε δύο φάουλ στο πέμπτο μόλις λεπτό. Οι Γάλλοι εκμεταλλευόμενοι και την απουσία του ταλαντούχου νεαρού σέντερ και εξασφαλίζοντας τα ριμπάουντ κατάφεραν να κάνουν το 15-25 στο τρίτο δεκάλεπτο.

Η εθνική παίδων του Μάνου Μανουσέλη επέστρεψε στο ματς και προηγήθηκε με 31-30 στις αρχές της τέταρτης περιόδου. Η συνέχεια ήταν κάτι από …θρίλερ, με την Εθνική να ξεφεύγει με 40-36 στο τελευταίο λεπτό, αλλά τους Γάλλους να μειώνουν στο καλάθι και να χάνουν την ευκαιρία με τον Λεμπέφ να ισοφαρίσουν